Usługi taksówkarskie Wrocław

Kontenery z Chin

Jak transportuje się kontenery z Chin do Polski i nie tylko?

kontenery z Chin

Jak transportuje się kontenery z Chin?

W gospodarce światowej Chiny z roku na rok odgrywają coraz większą rolę. Kontenery z Chin docierają do wielu krajów na świecie, a ich liczbę szacuje się na setki tysięcy rocznie. Wyróżnia się kilka rodzajów transportu: morski, kolejowy oraz lotniczy. Warto podkreślić, że transport kontenerów, to nie to samo co zwykłe taxi Wrocław. Wymaga o wiele większej logistyki i prawidłowego kalkulowania kosztów.

Transport morski

Przewóz towarów drogą morską to najpopularniejszy sposób. Transportowce pozwalają załadować jednocześnie o wiele więcej kontenerów niż samolot czy pociąg. Jest to metoda pozwalająca na ekonomiczne dostarczenie załadunku do celu. Wśród rodzajów transportu morskiego wyróżnia się transport drobnicowy oraz pełno kontenerowy. Pierwszy z wymienionych charakteryzuje się umieszczaniem paczek dla wielu różnych klientów w jednym kontenerze. Jest to szczególnie opłacalne, gdy trzeba przetransportować wiele mniejszych zamówień w jedno miejsce. Transport pełnokontenerowy jest używany gdy dana osoba zamawia wiele dóbr jednocześnie, co pozwala zapełnić cały kontener.

Transport kolejowy z Chin

Transport kolejowy z Chin stanowi znacznie szybszą metodę transportu niż ten wykonywany drogą morską. Uśredniając, dotarcie kontenera z Chin do Polski zajmuje około 10-14 dni. Jest on pewnym sposobem, który często wybierają osoby dbające o łańcuchy dostaw do fabryk. Dodatkowym atutem transportu kolejowego są zniżki, z których można skorzystać zamawiając większe liczby kontenerów.

Transport lotniczy

W porównaniu do poprzednich dwóch, jest to najdroższy sposób transportowania kontenerów. Kalkulator kosztów transportu zdecydowanie odradza tę metodę. Jest ona jednak szczególnie przydatna w sytuacji, gdy dostarczenie zamówionego towaru to sprawa nie cierpiąca zwłoki. Wtedy transport drogą lotniczą i wiążąca się z tym opłata mogą być sensownym rozwiązaniem.

Kontenery z Chin i ich rozładunek

W momencie gdy kontenery przybywają statkiem w miejsce docelowe, muszą zostać rozładowane. Odbywa się to przy pomocy specjalnych dźwigów, które znacznie ułatwiają transport morski z Chin do Polski. W procesie tym pomagają również wózki AGV (bez udziału człowieka), które po odebraniu kontenera przenoszą go w odpowiednie miejsce. Dzięki temu systemowi transport kontenerowy nie stanowi wyzwania logistycznego, a koszt z roku na rok staje się coraz mniejszy.

kontenery z Chintaxi Wrocławtransport drobnicowytransport kolejowy z Chinkalkulator kosztów transportutransport morski z Chin do Polskitransport kontenerowy

Powiązane wpisy

Taksówka Wrocław

Taksówka Wrocław to komfort za który nie zapłacisz wiele

Wycena transportu - od czego zależy?

Wycena transportu jest dość skomplikowanym procesem.

Przeprowadzki Legnica a wielkość auta

Jak oszacować wielkość auta do przeprowadzki Legnica?